Vítězem 4. ročníku je Daniel Kožúšek

28.04.2018 17:00

Na 154 hráčů přivítal v sobotu 28. dubna náš šachový oddíl DDM Sokol Nymburk na čtvrtém ročníku turnaje v rapid šachu O pohár starosty města Nymburk, kterému jsme od letošního ročníku dali přídomek Memoriál Radima Masáka, na památku našeho dlouholetého hráče a skvělého člověka. Turnaj se opět konal v krásném prostředí velkého sálu Obecního domu v Nymburce, znovu jsme zajistili oblíbený ovocný bufet, takže se účastníci mohli během turnaje občerstvovat zdarma z bohatých švédských ovocných stolů poskytnutých jedním z našich sponzorů. Po roční přestávce byla nabídka stravovacích služeb zpestřena i čajovnou Radka Čecha. Turnaj se opět konal pod záštitou nymburského starosty Pavla Fojtíka, který v úvodním slovu provedl stručný historický exkurs do dějin nymburského šachu. S krátkými zdravicemi se připojili starosta naší TJ Sokol Nymburk Miroslav Vacek i předchozí starosta Tomáš Mach, který stál u zrodu turnaje.

 

Vítězem devítikolového turnaje se stal trochu překvapivě, i když s velkým přehledem Daniel Kožúšek, ratingově devátý hráč. Prvních osm partií vyhrál a teprve v posledním kole se spokojil s remízou, čímž vyrovnal rekord Vojtěcha Pláta z druhého ročníku. O celý bod předstihl trojici pronásledovatelů v pořadí FM Martin Hollan, GM Miloš Jirovský, Jan Turner.

 

Z našich hráčů se umístili nejlépe mladí, Patrik Tesař na 25. místě a David Žigmund na 30. místě, oba shodně s šesti body.

 

Finanční ceny pro prvních dvanáct hráčů a pro další kategorie (nejlepší žák, nejlepší žena, nejlepší senior, dále ceny vždy pro tři nejlepší hráče v kategoriích do ELO 1700, 1900, 2100) byly doplněny bohatými věcnými cenami. Celkem jsme rozdali přes 90 cen, takže nakonec ani při rekordním počtu účastníků jich většina neodjížděla s prázdnou. Nás jako organizátory turnaje opět těšilo, že mnoho účastníků vyjadřovalo svou spokojenost s úrovní a organizací turnaje i s přátelskou atmosférou, v které byl turnaj sehrán. Lze konstatovat, že turnaj již v široké šachové veřejnosti zapustil kořeny a letošním počtem účastníků se zařadil mezi největší jednodenní rapidy v republice.

 

 

Výsledky turnaje lze najít zde: https://chess-results.com/tnr335713.aspx?lan=5&art=1&rd=9

Fotogalerii z turnaje lze najít zde: https://photos.app.goo.gl/xPZz3uBHKvwfjGw52

Několik zaznamenaných partií z ročníku 2018 si můžete přehrát zde

 

Organizátoři turnaje děkují městu Nymburk jako hlavnímu partnerovi i všem dalším partnerům za věcné i finanční příspěvky a těší se na pátý ročník turnaje v příštím roce.

 

 

Jiří Sobotka

ředitel turnaje